Odebírání novinek pomocí RSS Tisk Email
Napsal(a) Libor Šedivý   
09.06.08

Díky RSS máte nyní možnost pohodlně odebírat novinky z webu, aniž byste navštívili stránky přímo. Dnes již existuje mnoho čteček. Novinky si tak například můžete nechat zobrazovat na ploše vašeho monitoru, ve Firefoxu (webový prohlížeč), v Thunderbirdu (emailový klient), ve speciální čtečce RSS ať už ve formě programů nebo v online podobě (např. reader.google.com, rss.timqui.net - zde není nutná registrace aj.) atd.. Více informací o této technologii naleznete na Wikipedii. Ke čtení RSS kanálu je třeba jeho adresa - tu na našem webu najdete vždy na hlavní stránce či v jednotlivých kategoriích v levé části s názvem Odebírání novinek (podle jednotlivých kategorií je volen i obsah kanálu). Moderní prohlížeče již umí RSS přímo, takže např. ve Firefoxu vám bude stačit jedno klepnutí na Novinky v RSS, poté se již zobrazí aktuální obsah a možnost trvalého odebírání. Pokud chcete použít jinou čtečku či váš prohlížeč RSS neumí, zobrazte si adresu odkazu Novinky v RSS a tu zkopírujte do vašeho programu podle jeho instrukcí. V případě, že máte zájem o všechny aktuální články, použijte odkaz na RSS ze sekce Všechny články (adresa RSS tedy bude http://www.mechenice.cz/index.php?option=com_content&view=section&id=1&Itemid=25&format=feed&type=rss). Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Návody

V této části pro vás připravujeme návody, jak RSS zprovoznit (např. na mobilním telefonu). Budeme velmi rádi, když se s námi podělíte i o vaše zkušenosti.

Sony Ericsson K790i/K800i (a podobné modely s podporou RSS)

Podobný postup může platit i v podobných či novějších modelech od tohoto výrobce.

  1. Váš telefon by měl být nakonfigurován pro práci v síti GPRS (pokud telefon zakoupíte u vašeho mobilního operátora, je telefon již nastaven).
  2. V telefonu zvolte Nabídka > Zprávy > Prohlížeč zpráv RSS. V tomto menu pak lze jednotlivé kanály číst.
  3. Nyní stiskněte tlačítko Další a zvolte Nový inform. kanál.
  4. Do textového pole zapište adresu kanálu, který si přejete odebírat (viz. výše). Pokud máte zájem o všechny nové články na webu, zadejte www.mechenice.cz/index.php?option=com_content&view=section&id=1&Itemid=25&format=feed&type=rss. Adresu je nutno opsat přesně, včetně velikosti písmen! Poté potvrďte stiskem tlačítka Přejít. Jinou možností, jak adresu získat, je připojit se přes vestavěný prohlížeč k těmto stránkám a v sekci Odebírání novinek klepnout na odkaz  RSS kanálu, tento je pak automaticky přidán do čtečky RSS v mobilu.
  5. Po chvíli hledání by se vámi zvolený kanál měl zobrazit v nabídce telefonu, pokud tomu tak je, přejděte na tento kanál šipkami (joystickem), zvolte tlačítko Další a vyberte Plánovaná aktual. Zde si můžete zvolit, v jakých intervalech se bude kanál kontrolovat. Doporučujeme 1 - 2x denně.
  6. Pokud vše proběhlo dobře, je váš telefon připraven vás v případě přidání nového článku informovat pomocí ikonky v pohotovostním režimu obdobně jako u SMS zpráv. 
Aktualizováno ( 05.07.08 )