Příležitost pro mladé Tisk Email
20.01.06

Vážení spoluobčané,

obecní úřad v Měchenicích nabízí všem mladým lidem ve věku od 15 do 25 let a všem ostatním, kteří se zabývají prací s mládeží, možnost získat finanční podporu pro svou práci. Rádi Vám zpracujeme a připravíme žádosti o podporu a pomůžeme s přípravou projektů.

Máte nápady, a nemáte prostředky na jejich realizaci, chcete vytvářet projekty na mezinárodní úrovní, chcete získat nové přátele a kontakty v zahraničí, přijďte na obecní úřad, rádi Vám pomůže.

PROGRAM EU PRO NEFORMÁLNÍ VÝCHOVU A VZDĚLÁVÁNÍ MLÁDEŽE 2006

Program Evropského společenství MLÁDEŽ vznikl na základě rozhodnutí Evropského parlamentu

Program vychází vstříc zájmům a potřebám mladých lidí a dobrovolných pracovníků s mládeží. Obrací se především na mladé lidi ve věku 15 – 25 let s trvalým bydlištěm v některé ze zemí Evropské unie nebo v jiné zemi programu.

Hlavní podporované aktivity jsou rozděleny do pěti tzv. Akcí:

• Akce č. 1 - Mládež pro Evropu

podporuje krátkodobé výměnné pobyty skupin mladých lidí ve věku 15 – 25 let;

• Akce č. 2 – Evropská dobrovolná služba (EVS)

podporuje dobrovolnou službu jednotlivců ve věku 18 – 25 let;

• Akce č. 3 – Příležitosti pro mladé

napomáhá vlastním iniciativám mládeže;

• Akce č.4 – Společné aktivity

nabízí možnost rozvíjet projekty spojené s jinými programy Společenství;

• Akce č. 5 – Podpůrná opatření

je balíkem možných podpůrných opatření pro přípravu nových projektů programu MLÁDEŽ a pro zvyšování jejich kvality.

Pro projekty vybírané na národní úrovni je ročně určeno pět termínů pro podání žádostí a pro projekty vybírané na evropské úrovni jsou ročně stanoveny tři termíny pro podání žádostí.

V České republice je pověřena koordinací tohoto programu a poskytováním veškerých informací a konzultací o jednotlivých aktivitách Česká národní agentura (ČNA) MLÁDEŽ.

Aktualizováno ( 20.06.11 )